Preskoči na glavni sadržaj

GRADI SE NOVI MUZEJ U POTOČARIMA: Pogledajte kako će sve izgledati…

Na Memorijalnom centru u Potočarima počeli su radovi na izgradnji zgrade Muzeja holandskog bataljona. U toku je prva faza radova, a plan je da sve bude završeno do kraja 2015. godine. Izgradnju zgrade Muzeja holandskog bataljona pomogla je holandska organizacija Pax, a izvođač radova je firma „Džena“ d.o.o. Gradačac.


-Realizacija tog projekta odvijaće se u dvije, čak možda i u tri faze. Prva faza će trajati 120 dana gdje će se izvršiti građavinsko arhitektonski radovi na cjelokupnom objektu, nakon toga pristupićemo drugoj fazi koja bi trebalo da traje 150 kalendarskih dana. Cilj nam je da taj objekat, odnosno njegova unutrašnjost bude opremljena isto kao 1995. godine, istakao je Mersed Smajlović, direktor Memorijalnog centra.

Prije nekoliko godina urađen je projektni plan kako bi trebalo da izgleda Memorijalni kompleks u Potočarima. Do sada je urađen ulazni blok na kome su oznake UN-a i Doutch bataljona, napravljena je i biblioteka, kao i multimedijalna soba.

Izvor: Prijatelji Srebrenice

Popularni postovi s ovog bloga

KO GOD SEBE SMATRA ČOVJEKOM: Ovaj film o genocidu u Srebrenici treba pokazati svojoj djeci... + VIDEO

Pogledajte dokumantarni film o padu Srebrenice i genocidu koje su pčinile srpske snage nad nedužnim bošnjačkim civilnim stanovništvom... Pogledajte ovaj film i pokažite ga svojoj djeci da se istina nikad ne zaboravi...

UPOZORENJE - SCENE MOGU BITI UZNEMIRUJUĆE: Pogledajte rijeto viđene golgotke genocida u Srebrenici... + VIDEO

Pogledajte samo jedan od dokumantarnih filmova koji govori o golgoti genocida u Srebrenici... Upozoravamo osjetljive osobe scene mogu biti uznemirujuće...

ADEM MEHMEDOVIĆ: Nikada neću zaboraviti pakao u Srebrenici i vojnika koji me spasio…

Adem Mehmedović je još kao dječak preživio pakao i svjedočio mučnim scenama koje su provodile srpske agresorske snage u Srebrenici u julu 1995. godine. Adema, iako je bio dijete,  srpski su vojnici odvojili u grupu “odraslih”, onih kojih danas nema, ali je pukom srećom ipak ostao živ. U razgovoru za Faktor.ba Adem je govorio o tim užasnim danima i svemu što je preživio zajedno sa svojom rodbinom, ali i o svojoj odluci da se nakon svega vrati u Srebrenicu.