Preskoči na glavni sadržaj

CJELA EVROPA SE ZGROŽAVA NA HUMANOST BOSANACA: Pitaju nas "Kako vas nije sramota"…

Nije davno bilo kada su svijet obilazile slike bosanskih izbjeglica koje su bježale od ratnih strahota i genocida. Kolone bh izbjeglica su išle prema evropskim zemljama, ali i prema prekookeanskim državama.

Bio je to neviđen užas. Ako iko Sirijce razumije, onda bi to trebali biti Bosanci. Međutim šta se desilo narodu koji će se rado pohvaliti svojom gostoprimljivošću?


Iako je izbjeglička kriza eskalirala i prtvorila se u humanitarnu katastrofu nekoliko stotina kilometara od bh granice, Bosanci i Hercegovci se ponašaju kao da se ništa ne događa.

I sad će mnogi reći: "Ovo su krivi naši političari, ništa ne rade, samo na sebe misle... itd".

Međutim, kod nas se za sve okrive političari i kraj priče. A onda se mi pitamo šta je sa narodom, koji navodno nije kao političari.

Do sad u medijima bar nije viđeno da je neko u svoj dom primio neku porodicu, izbjeglice iz Sirije, kao što se desilo u Beogradu gdje je jedna gospođa primila porodicu iz Sirije.

Nažalost, bar u medijima se ne spominje da se ovo desilo u Bosni i Hercegovini.

I sad će mnogi reći, pa narod u BiH slabo živi, nema para, nezaposlenost i sl. Međutim, i tu postoji jedno zanimljivo pitanje. Ako Bosanci nemaju para, ko je to zakrčio u julu i avgustu puteve prema Hrvatskoj i Crnoj Gori?
Čast malom broju građana BiH koji skupljaju pomoć i čije oglase i pozive možemo vidjeti preko elektronskih medija. Oni su izgleda ono malo savjesti među narodom Bosne i Hercegovine…
Ko to putuje i po drugim primorskim zemljama. Procjena nije bazirana na zvaničnim podacima, ali sigurno je ove godine na more otišlo oko pola miliona građana BiH, što je više od 1⁄4 stanovinštva naše zemlje.

Zašto onih u prosjeku 600 maraka ne potrošismo na izbejglice, več ih potrošismo na moru?

Bosna se traba stiditi pred Evropom, je ropet Njemačka prima izbjeglice, a nema nikakve veze sa Sirijom.

Ne primaju izbjeglice ni Saudijska Arabija, ni Kuvajt, ni UAE ni Katar, a nažalost ni BiH.

Šta je potaklo humanost kod Šveđana i Njemaca da primaju izbjeglice iz Sirije, Afganistana, Libije, ali nekad i iz Bosne?


Tehnička obrada: cikportal.com (CIK.ba)

Popularni postovi s ovog bloga

SVE ŽENE HARISA SILAJDŽIĆA: Nećete vjerovati sa koliko je žena bio u braku…

Haris Silajdžić (71), bivši član Predsjedništva BiH i šef bh. diplomatije, i Selma Muhedinović (41), nekada pjevačica, krunisali su ovih dana višegodišnju ljubavnu vezu brakom u jednom sarajevskom restoranu. Ovo je Silajdžiću, koji se povukao iz politike i u posljednje vrijeme se u javnosti pojavljuje kao autor poezije te nerijetko i kao analitičar događaja u arapskom svijetu, treći brak.

PONOSNI PODRINJAC: Dautbašić Nedis - dobitnik priznanja „Srebrena značka“ Univerziteta u Sarajevu

Na svečanoj promociji 09. novembra 2013. godine u dvorani "Juan Antonio Samaranch" u Sarajevu dodijeljeno je 7.097 diploma diplomantima, magistrantima i doktorantima Univerziteta u Sarajevu koji su u protekloj 2012./2013. akademskoj godini završili prvi, drugi i treći ciklus visokog obrazovanja. Najuspješnijim studentima svakog fakulteta i akademije uručena su priznanja "Zlatna značka", "Srebrena značka" te "Povelja Univerziteta u Sarajevu". Među najuspješnijim studentima i ove godine su bili i studenti stipendisti Fondacije „Izvor nade“. Obavili smo razgovor sa jednim od njih.

LEPA BRENA TEK NAKON TOLIKO GODINA OTKRILA: Šta joj se desilo sa suprugom Bobom tokom premijere filma...

Osim što je Lepa Brena svojevremeno bila idol nacije i najveća balkanska zvijezda poznata po muzici, itekako je ostala zapamćena i po filmovima ”Hajde da se volimo”. Upravo na premijeri prvog dijela filma ”Hajde da se volimo” Brena je upoznala i zavoljela svog supruga tenisera Bobu Živojinovića.